MUKS DARGFIL TOMASZÓW MAZOWIECKI

Wystarowała Ekstraliga

W ostatni weekend (13-14 sierpnia) ruszyły rozgrywki ekstraligii. Na najwyższym szczeblu rozgrywek piłki nożnej kobiet w Polsce po raz pierwszy wystąpił nasz zespół.

Inauguracja rozgrywek w ekstralidze nie była dla Dargfila udana. Zawodniczki na własnym boisku spotkały się z AZS PSW Biała Podlaska. AZS dominował od początku spotkania. W pierwszej połowie stracone trzy bramki to efekt błyskawicznego przejścia gości do ataku. Napastniczki AZS wyraźnie przewyższały szybkością nasze obrończynie.

"- Nie tak to miało wyglądać, jak, niestety wyglądało. Zapłaciliśmy frycowe, bo dziewczyny dały się podpuścić bardziej doświadczonym rywalkom - mówi trener Wilczyński" (komentarz po meczu dla lokalnej gazety)

Końcowy wynik spotkania  1 kolejki  to : 0 :4

Druga Kolejka ekstraligi odbyła sie w ekspresowym tempie. Już w środę 17 sierpnia nasze dziewczyny pojechały do Żywca, gdzie wywalczyły pierwszy punkt. Był to sprawdzian umiejętności z równorzędnym rywalem. Wyszło nieźle, choć mogło być lepiej. Już w trzeciej minucie meczu po faulu naszej obrończyni, gospodynie prowadziły z karego 1:0.

Wyrównująca bramka strzelona główką przez Martę Grabalską w 8 minucie  ustanowiła końcowy wynik meczu. Po przerwie nasze dziewczyny zyskały lekką przewagę, ale do końca meczu brakowało skuteczności.

Wynik spotkania 2 kolejki : 1:1

Pozostałe wyniki spotkań oraz punktacja po dwóch kolejkach w zakładce  : wyniki.

KADRA NA SEZON 2011/2012:

Bramkarki: Anna Strawa, Katarzyna Bryk

Obrona: Gabriela Daleszczyk, Magdalena Kapała, Aleksandra Wójciak, Klaudia Augustyniak, Paulina Poborczyk, Żaneta Swędrowska, Bożena Wójcik, Marta Mehr

Pomoc: Marta Grabalska, Ilona Syrewicz, Marta Gajak, Joanna Dziubek, Agnieszka Lorbiecka, Patrycja Marciniak, Paulina Socha, Mariola Witoń, Magdalena Świgoń

Napastniczki: Patrycja Królikowska, Małgorzata Kamocka, Paulina Socha, Marta Witoń, Elżbieta Buk

Trenerzy: Radosław Wilczyński, Dariusz Kwiatkowski

Kierownik: Paweł Forczmanowicz

Prezes: Krzysztof Gąćkowski